Toros Tarım Anadolu Lisesi

Toros Tarım Anadolu Lisesi

  • 625 Öğrenci
  • Ceyhan, Adana

Adana’nın Ceyhan ilçesinde eğitim veren Toros Tarım Anadolu Lisesi 1997 yılından bu yana bölge halkına hizmet etmektedir.

1997 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde inşa edilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Toros Tarım Anadolu Lisesi, 10 bin metrekare üzerinde 2 katlı ve 14 derslikli olarak inşa edilmiş, daha sonra yeni dersliklerin eklenmesiyle genişletilmiştir. Okul, günümüzde 27 derslik ve 625 öğrencisiyle eğitim vermeye devam etmektedir. Akademik başarılarının yanı sıra spordaki başarılarıyla da dikkat çeken Toros Tarım Anadolu Lisesi öğrencileri, bölgesel kros, voleybol ve futbol turnuvalarında birçok kez dereceye girmiştir.

Toros Tarım İlköğretim Okulu

Toros Tarım İlköğretim Okulu

  • 75 Öğrenci
  • Kurtpınarı, Ceyhan, Adana

Ceyhan’ın Kurtpınarı beldesinde bulunan Toros Tarım İlköğretim Okulu 1998 yılında hizmete girmiştir.

Ceyhan’ın Kurtpınarı beldesinde bulunan ilkokul, Toros Tarım tarafından 1998 yılında ikinci bir bina inşa edilmesiyle büyütülmüş ve modernize edilmiştir. Toros Tarım İlköğretim Okulu günümüzde 5 derslik, 1 anasınıfı, fen laboratuvarı, bilişim teknoloji sınıfı, kütüphane ve sağlıkeviyle yöre halkına hizmet vermektedir. Okulda 75 öğrenci öğrenim görmektedir.

Toros Tarım Necati Akçağlılar İlköğretim Okulu

Toros Tarım Necati Akçağlılar İlköğretim Okulu

  • 477 Öğrenci
  • Sarımazı, Ceyhan, Adana

Toros Tarım, 2012 yılında Tekfen Vakfı tarafından Ceyhan’ın Sarımazı beldesinde inşa edilen Toros Tarım Necati Akçağlılar İlköğretim Okulu’nun bakım, onarım ve genel ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Tekfen Holding kurucu ortaklarından Necati Akçağlılar anısına Tekfen Vakfı tarafından Toros Tarım Ceyhan Üretim Merkezi’nin bulunduğu Sarımazı beldesinde inşa edilen Toros Tarım Necati Akçağlılar İlköğretim Okulu, 17 Eylül 2012 tarihinde hizmete girmiştir. Anasınıfı ile 1. sınıftan 8. sınıfa kadar tüm ilköğretim sınıflarının eğitim alabileceği şekilde inşa edilen Toros Tarım Necati Akçağlılar İlköğretim Okulu’nda toplam 477 öğrenci öğrenim görmektedir. Okul bünyesinde 28 dersliğin yanı sıra fen ve bilgisayar laboratuvarı, kütüphane ile basket ve voleybol sahaları da yer almaktadır.

Toros Tarım Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi

Toros Tarım Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi

  • 720 Öğrenci
  • Tekkeköy, Samsun

Toros Tarım'ın doğrudan yapımını üstlendiği üçüncü okul olan Toros Tarım Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi 2013 yılında Samsun’da hizmete girmiştir.

2013 yılında Toros Tarım'ın Samsun Üretim Tesisi’nin bulunduğu Tekkeköy ilçesinde, Tekfen Holding kurucularından Necati Akçağlılar anısına inşa ettiği Toros Tarım Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi, 24 derslik ile toplamda 720 öğrenci kapasitesine sahiptir. Toplam 1.285 metrekarelik kapalı alana sahip olan okul bünyesinde fizik ve kimya laboratuvarlarının yanı sıra resim, müzik, tarih ve yabancı dil dersleri için özel derslikler, bir kütüphane ve bir beden eğitimi salonu bulunmaktadır. Okul, 16 Eylül 2013 tarihinde düzenlenen törenle kapılarını öğrencilere açmıştır.