Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü kutlu olsun

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), meslek hastalıkları ve iş kazalarının önlenmesi amacıyla, 2003 yılından bu yana her yıl 28 Nisan tarihini Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü olarak kutluyor. Her yıl farklı bir tema ile kutlanan bu özel günün 2019 yılındaki başlığı ise, gelecekten ilham alınarak “Güvenli ve Sağlıklı Bir İş Geleceği” olarak belirlendi.

Tüm dünyada iş kazalarının ve hastalıklarının önlenmesini, bu konuda bir farkındalık yaratılmasını ve küresel ölçekte önleyici bir güvenlik ve sağlık kültürü oluşturulmasını amaçlayan Uluslararası Çalışma Örgütü, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunu aynı zamanda sürdürülebilir kalkınmanın temel unsurlarından biri sayıyor. İLO, bir asırlık deneyim ve birikimini, demografik değişimler, iklim değişikliği, iş organizasyonlarındaki değişiklikler ve teknoloji gibi mega-trendlerle şekillenmekte olan geleceğe aktarmayı amaçlıyor.

Bu nedenle 2019 yılının teması “Güvenli ve Sağlıklı Bir İş Geleceği” olarak belirlendi. Bu sene 100. yılını kutlayan İLO, geçmişten geleceğe iş sağlığı ve güvenliği kavramının evrimini ele alan bir de rapor yayımlayacak.

İş Sağlığı ve Güvenliği konusuna büyük duyarlılıkla yaklaşan Toros Tarım olarak, tüm çalışanların 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nü kutluyoruz.