Yeniden sahadayız...

Pandemi süresince gübre üretimini kesintisiz sürdüren Toros Tarım, normalleşme adımları kapsamında ofisten çalışma düzenine dönerken, bölge müdürlükleri yoluyla sahada da yeniden çiftçilerle buluşuyor.

Koronavirüs konusunda devletin aldığı önlemler ve halkın duyarlılığı sayesinde dünyaya örnek teşkil eden başarılı sonuçların alındığı pandemi ile mücadelede yeni bir aşamaya geçilirken, Toros Tarım’da da normalleşme yönünde adımlar atılıyor. Çalışanların sağlığını korumaya yönelik her türlü önlemin alındığı Toros Tarım’ın ofis ve bölge müdürlüklerinde 1 Haziran’dan itibaren normal çalışma düzenine dönüldü.

Türkiye’de ilk Koronavirüs vakasının açıklandığı 11 Mart tarihinden bu yana gerek toplum düzeni, gerek ekonomi, gerekse bireysel hayatları büyük ölçüde etkileyen pandemi, aynı zamanda tarımın vazgeçilmezliğini ve stratejik önemini de bir kez daha ortaya koydu. Bu süreçte çiftçinin en önemli girdilerinden olan gübre tedarikinin devam etmesini bir sorumluluk olarak gören Toros Tarım, tüm tesislerinde üretimini tam kapasiteyle kesintisiz bir şekilde sürdürdü. Çalışan ve paydaşlarının sağlığını korumaya yönelik olarak alınan önlemler sayesinde bu dönemi kayıpsız ve sorunsuz bir şekilde atlatan Toros Tarım, normalleşme aşamasında da ofis ve bölge müdürlüklerindeki önlemlerini yeni şartlara göre güncelledi.

Normale dönüş süreci konusunda konuşan Toros Tarım Genel Müdürü Mehmet Sadıkoğlu, seyahat yasaklarının kalkmasıyla normalleşme yönünde önemli bir adım atıldığını ve 1 Haziran’dan itibaren Toros Tarım bünyesinde de normal çalışma düzenine dönüldüğünü açıkladı. Geçen süreçte zorunlu olarak saha faaliyetlerinde bazı kısıtlamalara gittiklerini açıklayan Sadıkoğlu, Toros Tarım olarak  yeni dönemde bayi ve çiftçilerle daha yakın bir çalışma düzeni içinde, her zamankinden daha yoğun çalışarak kaybedilen zamanı telafi edeceklerini söyledi.