Toros Tarım ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası aldı

Toros Tarım, kullandığı bilişim sistemleri ile bilgi varlıklarının güvenliğini ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile güvence altına aldı.

Günümüzde birçok işletme, kritik süreçlerinin tamamını bilgi teknolojileri sistemleri ile destekliyor. Bilgi sistemlerinin elektronik güvenlik açıklıklarına, veri kaybına, gizlilik ihlallerine ve siber saldırılara karşı savunmasız kalma ihtimali, işletmeler için ciddi bir güvenlik riski oluşturuyor.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, kurumsal bilgi varlıklarına ait gerçekleşebilecek risklerden doğabilecek kaybı minimuma indirmeyi ve herhangi bir sebepten kaynaklanabilecek kesinti durumlarında kurum ana faaliyetlerinin devamlılığını sağlamayı hedefliyor. Bu uluslararası güvenlik standardını uygulayan kurum ve kuruluşlar, güvenlik açıklarına karşı risklerini en aza indirgedikleri gibi, gizli verilerin güvenliğini ve operasyonların sürekliliğini sağlamayı da garanti altına almış oluyorlar.

Toros Tarım, ISO 27001 standardını uzun ve detaylı bir sürecin ardından 19 Aralık 2016 tarihi itibariyle aldı. Bu süreçte ISO 27001 standardının gereği olan güvenlik politikası, risk değerlendirmesi, risk eylem planı, uygunluk beyanı ve güvenlik prosedürleri bağımsız bir denetim firmasının incelemesinden geçen Toros Tarım, başarılı bir denetimin ardından ISO 27001 sertifikasını almaya hak kazandı.