Toros, Growtech Eurasia 2016’da

Tarım teknolojilerinde küresel ticaretin buluşma noktası olan Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 30 Kasım-3 Aralık 2016 tarihleri arasında sektörün önde gelen firmalarıyla üreticileri 16. kez bir araya getiriyor. Toros Tarım, her yıl olduğu gibi bu yıl da ürünlerini Growtech Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşturuyor. 1-410 numaralı stantta yer alan Toros Tarım, sektör profesyonellerini yeni ürünleriyle tanıştırıyor.

Tarım sektörünün en büyük organizasyonlarından biri olan ve yıldan yıla büyüyen Growtech Eurasia, 30’u aşkın ülkeden 650’den fazla lider firma ve markayı Antalya Expo Center’da bir araya getiriyor. Bu yıl 80 ülkeden 80 binin üzerinde sektör profesyonelinin fuarı ziyaret etmesi hedefleniyor.

Growtech Eurasia 2016 kapsamında, Ekonomi Bakanlığı ile koordineli olarak, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde “Alım Heyeti Programı” da düzenlenecek. Ayrıca, tarımsal üretimin katma değer kazanmasına ve inovatif çalışmalarına yönelik olarak 9. kez Growtech Tarım Ödülleri verilecek.

Bu yıl da güçlü bir katılımla Growtech’teki yerini alan olan Toros Tarım, mineral gübre ve suda eriyen gübre çeşitlerinin yanı sıra teknotarım faaliyetleri kapsamında çiftçilere sunduğu patates yumrusu, muz fidanı ve buğday tohumluğu çeşitleri ile Hishtil-Toros fide çeşitlerini de fuarda çiftçilerle buluşturuyor. Yeni buğday tohumluğu çeşidi “Toros 1003” ilk kez Growtech’te sergilenecek.

Toros Tarım ayrıca akıllı cep telefonları ve tabletler için özel olarak geliştirilen ve çiftçilere ücretsiz olarak sunulan “Toros Çiftçi Akıllı Tarım ve Gübreleme Uygulaması” adlı tarım karar destek uygulamasını da Growtech Eurasia 2016’da tanıtacak. Hava durumu tahmini, toprak ve bitki verilerini bir araya getirerek, çiftçilerin faaliyetlerine yönelik öneriler geliştiren uygulama, üretim ve operasyon kararlarının zamanında ve doğru olarak verilmesini sağlıyor.

Toros müşterisi olsun ya da olmasın, “Toros Çiftlik” uygulamasını kullanan çiftçiler, sunulan bu hizmet sayesinde iklim değişikliklerine daha kolay adapte olabilecek ve hava kaynaklı zararlarını azaltıp verimliliklerini artırarak daha fazla kazanç elde edebilecekler. Ayrıca Toros ile çiftçi arasında kurulan bağlantı sayesinde çiftçinin ne ektiği, hava kaynaklı vakaları ve rekoltesi gibi konularda sürekli bilgi akışı sağlanırken, eğitim ve duyuruların çiftçilere daha kolay iletilebilmesi sağlanacak.

Growtech Eurasia 2016 hakkında daha fazla bilgi için

http://www.growtech.com.tr/