DEİK'te iki usta, bir başkan

Tekfen Holding’un kurucu ortaklarından merhum Feyyaz Berker ile DEİK'in şeref üyesi ve aynı zamanda yaşayan en kıdemli üyesi Ali Nihat Gökyiğit, DEİK tarafından Ustalara Saygı Ödülü ile ödüllendirildi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) 33. Olağan Genel Kurulu 25 Ocak 2020 tarihinde yapıldı. Genel Kurul kapsamında ilk kez düzenlenen Ustalara Saygı Ödülleri’nde, 10 yıl süreyle İcra Kurulu Başkanlığı ve ilk Türkiye-ABD İş Konseyi Başkanlığı yapmış merhum Feyyaz Berker ile DEİK'in şeref üyesi ve aynı zamanda yaşayan en kıdemli üyesi Ali Nihat Gökyiğit ödüle layık görüldü. Ali Nihat Gökyiğit, ödülü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile DEİK Başkanı Nail Olpak'tan alırken, Feyyaz Berker'in ödülü Tekfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ercan Kumcu'ya takdim edildi.

DEİK’in 11 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da yapılan İş Konseyleri Seçimli Genel Kurulu’nda ise Tekfen Tarımsal Araştırma, Üretim ve Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Emrah İnce, iki yıllık dönem için Türkiye-Danimarka İş Konseyi Başkanı seçildi.