Toros Terminal’e iki önemli sektörel görev

Toros Terminal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aydın Erdemir, son dönemde sektörü temsilen iki önemli sivil toplum kuruluşunda yeni görevlere atandı. Erdemir, üstlendiği bu görevlerle, Toros Tarım’ın terminalcilik alanındaki deneyimlerini iş dünyası ile paylaşacak.

Aydın Erdemir, halen Toros Terminal’deki yöneticilik görevine ek olarak, Toros’un kurucuları arasında yer aldığı ve etkin üyelerinden biri olduğu Türkiye Liman İşletmecileri Derneği TÜRKLİM’de de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Türk limancılık sektöründe önemli bir yere sahip olan TÜRKLİM, özelikle lojistik sektörüne artan ilgi nedeniyle, Sektörel Dernekler Federasyonu’nun (SEDEFED) 22 Haziran’da yapılan son Genel Kurul toplantısında, 2021-2024 dönemi için 17 kişilik Yönetim Kuruluna ve 4 kişilik Başkan Yardımcılığına seçildi. Yapılan bu düzenleme ile, TÜSİAD’ın şemsiyesi altında faaliyet gösteren SEDEFED’in yönetiminde, daha önce olduğu gibi yeni dönemde de TÜRKLİM’i Aydın Erdemir temsil edecek.

Diğer taraftan, SEDEFED’in de kurucu federasyon olarak içinde olduğu, Türkiye'nin gönüllük esasıyla bir araya gelmiş en büyük bağımsız iş dünyası örgütü olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) 26 Haziran’da yapılan Genel Kuruluna SEDEFED adına katılan Aydın Erdemir, burada alınan kararla TÜRKONFED’in de Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğine seçildi.

Aydın Erdemir’i yeni görevleri nedeniyle tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.