Toros Tarım, iklim değişikliğinin ele alındığı “Climate Investment Summit 2024”e katıldı

Zamanımızın en acil sorunlarından biri olan iklim değişikliği konusu, Sustain Finance ve CFA Society İstanbul iş birliğiyle 7 Mayıs 2024 günü düzenlenen Climate Investment Summit 2024’te kapsamlı şekilde ele alındı. Toros Tarım Kurumsal Sürdürülebilirlik, Risk ve Yönetişim Direktörü Burcu Türkeş, zirvenin “From Waste to Wealth: Closing the Loop in the Circular Economy” (Atıktan Zenginliğe: Döngüsel Ekonomide Döngüyü Kapatmak) başlıklı paneline konuşmacı olarak katıldı.

Sustain Finance ve CFA Society İstanbul tarafından, küresel iklim krizinden kaynaklanan acil ihtiyaçlar doğrultusunda yenilikleri teşvik etme, yatırım yapma ve dönüştürücü değişimi başlatma hedefini desteklemek üzere düzenlenen “Climate Investment Summit 2024” zirvesi 7 Mayıs 2024 günü İstanbul’da gerçekleştirildi. Konusunda uzman sektör lideri katılımcıların yeşil dönüşüm ve sürdürülebilir finansman odağında daha iklim dirençli yarınlar için bir araya geldiği zirveye yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda panelist katıldı. Panellerde küresel düzenlemeler, iklim odaklı yatırım riskleri ve fırsatları, dönüşüm ekonomisi ve sürdürülebilir finans gibi konular masaya yatırıldı.

Sustain Finance Kıdemli Danışmanı Dilek Bil’in moderatörlüğünü üstlendiği “From Waste to Wealth: Closing the Loop in the Circular Economy (Atıktan Zenginliğe: Döngüsel Ekonomide Döngüyü Kapatmak)” başlıklı panelde, Toros Tarım Kurumsal Sürdürülebilirlik, Risk ve Yönetişim Direktörü Burcu Türkeş de konuşmacı olarak yer aldı. Panele ayrıca THY Sürdürülebilirlik Direktörü Deniz Daştan ve Beko Sürdürülebilirlik Direktörü Özlem Ünlüer de konuşmacı olarak katıldı. 

Panelde, sürdürülebilir büyümenin tabanında yer alan döngüsel ekonomide döngüyü kapatma konusundaki görüş ve öneriler, yenilikler ve iyi uygulama örnekleri paylaşılırken; yenilikçi iş modellerinden çığır açan teknolojilere kadar, atığı zenginliğe dönüştürmenin sadece çevresel bir zorunluluk değil, aynı zamanda büyük bir ekonomik fırsat olduğu gerçeğine yönelik önemli veriler aktarıldı.