Toros gezici ekipleri yollarda

Toros Tarım bölge müdürlükleri bünyesinde oluşturulan gezici teknik pazarlama ekipleri işbaşı yaptı. Teknik donanımlı otobüs ve araçlarıyla köy köy Anadolu’yu gezecek olan ekipler, son kullanıcılara yönelik saha çalışmaları gerçekleştirecekler.

Kurulduğu günden bu yana eğitim ve toprak analizi gibi konularda çiftçiye karşılıksız destek sağlayan Toros Tarım, gezici teknik ekipler oluşturarak sahadaki varlığını güçlendiriyor. Tamamı ziraat mühendislerinden oluşan ekipler, teknik donanımlı otobüs ve minivan türü araçlarla sorumlu oldukları bölgelerde dolaşarak şirketin hedefleri doğrultusunda pazar payını artırmak üzere teknik pazarlama faaliyetlerinde bulunacaklar. Toros Tarım ürünlerine yönelik olarak demonstrasyon, ürün tanıtımı, yayın paylaşımı ve gübreleme tavsiyesi gibi son kullanıcıya yönelik çalışmalar yapacak olan ekipler, aynı zamanda gittikleri yerlerdeki tarımsal ve ticari faaliyetleri de izleyerek güncel bilgi/veri toplayacaklar.

Teknik ekipler, çiftçilerin yanı sıra tarımsal ürün alım satımı yapan tüccarlar, un fabrikaları ve hal komisyoncusu gibi meslek gruplarına yönelik olarak da, doğru ve dengeli gübre kullanımının ürün kalitesine etkisi gibi konularda bilgilendirme çalışmaları yürütecekler. Ekiplerin bir başka önemli fonksiyonu da, bayi ve nihai müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik olarak, sahadan alınan olumlu veya olumsuz geri dönüşleri toplamak, raporlamak, değerlendirmek ve takip etmek olacak.

Yıllık bir plana göre ziyaretlerini gerçekleştirecek olan teknik ekipler çiftçilerle bir araya gelerek hem doğru gübreleme konusunda bilgi verecek, hem de onların sorunlarıyla ilgilenecek. Ekim alanlarında gözlem amacıyla hızlı ölçüm kitleri ve el monitörleri gibi teknolojik imkânlardan da yararlanacak  olan ekipler, gerekli hallerde toprak ve yaprak örnekleri alarak analize gönderecek. Tüm bu çalışmalar çerçevesinde Torosçiftçi uygulamasının yaygınlaşması ve aktif olarak kullanılması da teşvik edilecek.