“7 Kibele” belgeselinin gösterimleri devam ediyor

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından hazırlanan ve aldıkları mikro kredi ile kendi girişimlerini başlatan 7 kadının hikâyesini aktaran “7 Kibele” belgeselinin gösterimlerine Ege Bölgesi’nde devam edildi. Gösterimler sırasında Tekfen Vakfı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) iş birliğinde hayata geçirilen ve Toros Tarım tarafından desteklenen “Kadın Çiftçi Kredisi” projesine yönelik bilgilendirmeler de yapıldı.

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı’nın verdiği mikro krediden yararlanarak başarılı girişimlere imza atan 7 kadının hikâyesi, “7 Kibele” belgeseli ile dar gelirli başka kadınlara da ilham kaynağı oluyor. TRT tarafından yayınlanan 2020 tarihli belgesel, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yapılan özel gösterimler yoluyla da kadınlarla buluşuyor. Belgeselin son olarak 21 Kasım’da Manisa’da, 23 Kasım’da İzmir’de, 24 Kasım’da Aydın’da, 25 Kasım’da Muğla’da ve 26 Kasım’da Denizli’de özel gösterimleri gerçekleştirildi.

Yerel yöneticilerin de destek verdiği gösterimlerde, Tekfen Vakfı ile TİSVA iş birliğinde hayata geçirilen ve Toros Tarım tarafından desteklenen “Kadın Çiftçi Kredisi” projesine yönelik bilgilendirmeler de yapıldı ve kadın girişimci adaylarının soruları yanıtlandı.